Viktor Vesterinen ja „OBJEKTIIVne elu“

Visuaalses maailmas mängib olulist rolli fotograafia, ilma milleta on meie elu võimatu ette kujutada. Suurimal määral puudutab see fotoajakirjandust, mis on kutsutud objektiivi abil jäädvustama elu kõigis selle ilmingutes.

Viktor Vesterinen on professionaalne fotoreporter, kes on aastaid töötanud agentuuris ETA ja paljudes Eesti väljaannetes ning teinud koostööd Lehtikuva ja Reutersiga. Viktor on olnud tunnistajaks paljudele erinevatele sündmustele, mida ta on jäädvustanud oma reportaažides ja fotoülevaadetes, mida on avaldatud rohkem kui sajas maailma riigis. Tema töid on trükitud sellistes mainekates väljaannetes nagu Paris Match, Le Figaro, Magazine Photo, Newsweek.


Võttes osa grandioossest rahvusvahelisest projektist A Day in the Life, mille organiseeris ameerika kirjastuskorporatsioon Collins Publishers, liitus Viktor omapärase maailmameeskonnaga, mis koosnes planeedi 100st parimast fotoreporterist. Lisaks sellele paistsid autori fotod silma konkursil World Press Photo osalemisel.

Viktori fotoreportaažidele iseloomulikuks jooneks on geograafiline ulatus, teema lai hõlmamine ja ebatavalised nähtused. Kõik see puudutab käesoleva näituse raames esitatavaid süžeesid, mis on pühendatud eesti ehitajate aastatepikkusele tööle Lääne-Siberis. Kolmekümne aastaga on siin, sõna otseses mõttes soos, püstitatud ilus ja soe linn Kogalõm – üks Venemaa naftapealinnadest. Eestist pärit ehitajad demonstreerisid üllatavat tööarmastust, vastupidavust ja võimet töötada äärmiselt rasketes tingimustes, tänu millele võib kinnitada, et Eesti osaleb kaudselt nafta ammutamises.

Tekst: opetajatemaja.ee

Näituse lahendus: 

Lamineeritud foto 10mm KAPA alusel

OÜ Digifoto    tel. 6613 728    e-post. digi@digifoto.ee                          Kõik hinnad kodulehel sisaldavad käibemaksu