Kalju Suure aktifotonäitus „Silmarõõmud“

Fotograaf Kalju Suur tähistab 18. veebruaril oma 83. sünnipäeva ja sel puhul avatakse Viimsis temalt lausa kolm näitust. Esimene neist – aktinäitus „Silmarõõmud“ avatakse kolmapäeval, 16. veebruaril kell 16 Rannarahva Muuseumis. „Meil on väga suur au võõrustada sellise nimeka fotovirtuoosi juubelinäitusi siin Viimsis ning tähistada sellega väärikalt autori sünnipäeva,“ ütles Viimsi vallavanem Haldo Oravas.


„Ootame huvilisi kõigile kolmele näitusele, alustuseks näitusele, kus on eksponeeritud Kalju Suure parimad ja tuntuimad – Eesti fotokunstiajaloos tähelepanuväärsed aktifotod. Teiste seas on ka näiteks kuulus „Liivakell“ aastast 1963, aga ka väidetavalt üleüldse esimene akt, mis ilmus omal ajal Nõukogude Liidus. Iga pilt on ainulaadne ning väärt süvenemist.“

Näitust „Silmarõõmud“ saadab Kalju Suurest 2009. aastal valminud Manfred Vainokivi dokumentaalne portreefilm „Maestro“ . Näitus on avatud 20. märtsini.

Kalju Suure poliitiliste portreede näitus avatakse 23. veebruaril Viimsi Vallavalitsuse ruumes ning  kultuuriteemaliste jm piltide näitus  1. märtsil Viimsi Huvikeskuses.


Tekst: rannarahvamuuseum.ee

OÜ Digifoto    tel. 6613 728    e-post. digi@digifoto.ee                          Kõik hinnad kodulehel sisaldavad käibemaksu