Norra fotograaf Espen Rasmusseni fotonäitus

Maailma pressifoto mitmekordse võitja Espen Rasmusseni fotonäitus Rotermani kvartalis.

Juunis on võimalik tunnustatud Norra fotograafi Espen Rasmusseni fotosid näha Valgas, Tallinnas ja Narvas. Rahvusvahelisel Migratsiooniorganisatsioonil (IOM) ning ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ametil (UNHCR) on rõõm tutvustada 33 fotot pagulaslaagritest Süürias, Gruusias, Jeemenis, Afganistanis, Kongo RDVs ja Kolumbias. Eesti näitus sisaldab väljavõtet fotodest Oslos, Nobeli Rahukeskuses mais avatud näitusest. Esmaspäeval, 13. juunil kell 12.00 avatakse fotonäitus Tallinnas, Rotermani kvartali Nisu-Rukkiveski saalis. Näitus Tallinnas on avatud 23. juunini ning alates 28. juunist Narva Aleksandri Suurkirikus.

Maailmas on üle 43 millioni inimese, kes on sunnitud sõja, poliitilise tagakiusamise või etniliste konfliktide tõttu põgenema. Lapsed ja täiskasvanud - nad kõik alustavad oma teekonda täis hirmu
ning lootuses leida turvaline varjupaik. Paljud neid jõuavad suurtesse põgenikelaagritesse, teised aga suurlinnade agulipiirkondadesse. Mõned seavad end sisse mahajäätud hoonetesse, teised leiavad ajutise peavarju sõprade või sugulaste juures. Ning nad kõik loodavad ühel päeval koju naasta.

Viimase 7 aasta jooksul külastas Espen Rasmussen UNHCRi toetusel põgenikelaagreid üle maailma. Näitus, võimaldab Teil heita pilk miljonite põgenike eludele Colombias, Kongo Demokraatlikus Vabariigis, Afganistanis, Jeemenis, Gruusias ja Süürias.

Espen Rasmussen on Norra fotograaf, kes on töötanud mh Piirideta Arstide kui ka UNHCRi heaks. Ta on oma töödega hulgaliselt auhindu võitnud, sh 2 World Press Photo, 7 Pictures of the Year International and 26 Norra aasta foto autasu. Fotonäitus Eestis on läbilõige Oslos Nobeli Rahugaleriis maikuus avatud näituse TRANSIT fotodest.

Kuna näitus ringleb niisketes ruumides siis valmistasime 33 A1 formaadis tööd veekindlale PVC alusele, lamineerisime semimatt UV laminaadiga ja raamisime musta mati alumiinium raamiga.

OÜ Digifoto    tel. 6613 728    e-post. digi@digifoto.ee                          Kõik hinnad kodulehel sisaldavad käibemaksu